Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimine karar verirken haklı olarak "Acaba saçımı nerede ektirmeliyim?" sorusu aklınıza gelecektir.Öncelikle saç ekimi yaptıracağınız merkezin Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ve ameliyathanesi olan bir cerrahi merkez olmasına, sağlık kuruluşu bünyesinde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı olmasına dikkat ediniz.Operasyonun gerçekleştirileceği merkezi görmeden ve doktorunuzla yüz yüze görüşmeden karar vermeyiniz.Aslında sağlık kuruluşu olmayıp; gazete, televizyon ve internet reklamı vererek hasta temin eden pazarlamacı ve simsarlara itibar etmeyiniz.

Evet,Mikromotor kullanılarak uygulanan FUE isimli metod tüm dünyada kullanılan en son teknoloji ve tekniktir.

Saç ekimi sonrası 3.ve 10.gün kontroller muhakkak ekimi gerçekleştiren doktor tarafından yapılmalıdır

Hayır.bu merkezlerde uygulanan sistem uzamayan,sabit uzunluktaki bir sitemin açık alana yapıştırılması ile gerçekleştirilen,ayda bir bakım yapılan ve ömrü ortalama2-3 yıl olan bir sistemdir.bu merkezlerde tıbbi saç ekimi yapılabilmesi yasal olarak da mümkün değildir.

Saç ekimi için yıllar öncesinde olduğu gibi büyük şehirlere gitmenize gerek yoktur.çünkü dünyada uygulanan son sistem saç ekim metodu hastanemiz bünyesinde Denizli de gerçekleştirilmektedir.saç ekiminde en önemli nokta ekim yapacak ekibin yeteneği ve tecrübesidir.

TV kanallarında,internette mega,3m,fue plus gibi yöntemlerden bahsedilerek saç ekimi yaptıracak kişilerin kafaları karıştırılarak sanki farklı ve çok daha üstün yöntemlerden bahsedilmektedir.gerçek şudur ki :bugün dünyada uygulanan en son teknoloji saç ekim metodu FUE dir ve uygulamayı yapan doktorun el becerisi ,tecrübesi en önemli noktadır.

Saç ekimi görüşmelerinden ücret alınmamaktadır.

Yasal Mevzuat'a göre hastalarımızın tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntülerini reklam amaçlı sergilememiz yasaktır. Bu nedenle Operasyon Öncesi/Operasyon Sonrası fotoğraflarını basılı ve görsel yayınlarda sunamıyoruz.

Erkek tipi saç dökülmesi olan tüm hastalara saç ekimi uygulanabilir.

Saç Ekimi operasyonu için dökülmenin şekli belirleyicidir. Saç dökülmesinin bitip bitmemiş olmasında yaş önemli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse o bölgedeki saç yoğunluğu normal yoğunluğun yüzde 50'sinin altına düşmüş demektir. Bu durumda hastaya uygulanacak en etkili tedavi, saç ekimiyle olabilir.

Saç ekimi 4 ila 8 saat kadar sürer. İki gün içerisinde günlük hayatına dönebilir. Eğer operasyon sonrası kişi iş ve sosyal çevresinde bu işlemin bilinmesini istemiyorsa yaklaşık 15 günlük bir zamana ihtiyaç vardır.

Operasyon sonrasında ekim alanında kırmızı kabuklanmalar görülür. Hasta saç ekimi operasyonu yapıldıktan 3 gün sonra günde bir kez başını yıkayarak bu kabuklanmayı önler. 7-15 gün içinde kabuklar tamamen dökülür ve ekim alanı iyileşir. Bu kabuklarla beraber ekim yapılan saçlar da dökülür. Böylece 15 gün ila 1 ay içinde hasta ekim öncesi görünümüne döner. Yeni saçlar 3 ay sonra yavaş yavaş çıkmaya başlar. Hastada değişim en çok 5 ve 6'ncı aylarda görülür. Daha sonraki dönemde her ay yüzde 10'luk bir artış olur ve ekilen saçların yüzde 90'ı operasyondan 9 aydan sonra ortaya çıkar. Kalan yüzde 10'u da 1 yıla kadar çıkmaya devam eder. Tüm saç ekimin sonucu 1 yılda alınmış olur.

Saç ekimi operasyon sonrası sonrası dönemde sağlığı etkileyecek hiçbir yan etki bugüne kadar ortaya çıkmamıştır. Saç ekimi, lokal anestezi altında yapılan bir operasyondur.